گروه توسعه هنرهاى سنتى مينياتور که چندی است فعاليت خود را در زمينه رشته هاى هنرى مختلف آغاز نموده است به عنوان اولين حامى خصوصى هنرسنتى، در راستاى فرمايشات مقام معظم رهبرى مبنى بر نامگذارى امسال به سال “اقتصاد و فرهنگ با عزم ملى و مديريت جهادى” اقدام به برگزارى اولين حراج ملى آثار فاخر در چندين رشته هنرى نمود تا گامى در راه اقتصاد و فرهنگ ايران عزيز برداشته باشد. به همين منظور آثار فاخر هنرى منتخب، براى شرکت در اولين حراج ملى در ٢٧ و ٢٨ مهر ماه، در مرکز همايش هاى بين المللى رايزن به نمايش عمومى درآمد که با وجود اطلاع رسانى محدود، نمايشگاه با استقبال خوب هنردوستان مواجه شد، چنانچه تا ساعاتى بعد از اتمام زمان بازديد هم تيم برگزارى پذيراى علاقمندان بود.

مرکز همايش هاى بين المللى رايزن در سه شنبه ٢٩ مهر ماه ميزبان جمعى از مسئولين سازمان ميراث فرهنگى، نخبگان اقتصادى، چهره هاى سينمايي، مجموعه داران و هنردوستان ایرانی و خارجی بود که گرد هم آمدند تا شاهد نقطه عطفى در تاریخ هنر ايران باشند.

همانطور که پيش بينى ميشد نزدیک به 60 درصد آثار با رقم حدودا 3 ميليارد تومان به فروش رسيد. آثار منتخب در اولین دوره حراج ملی ایران در دو دسته قدیمی و معاصر متشکل از رشته های مختلف هنری بود، که از جمله آثار فروخته شده می توان اثر سوره حمد به خط حبیب رمضان پور را نام برد که با قیمت پایه 10 میلیون تومان به رقم 26 میلیون تومان به فروش رسید. مینیاتور دیدار حضرت سلیمان با ملکه سبا نیز اثر دیگری بود که با قیمت پایه 35 میلیون تومان با رقم 80میلیون تومان به فروش رسید. نقاشی قهوه خانه ای نیز اثر دیگری بود که با قیمت پایه 50 میلیون تومان با رقم 170 میلیون تومان به فروش رسید.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *